Hakkımızda

Ressam Mehmet Kanık, 1957 Konya Ahırlı da doğdu
İlkokul ikinci sınıfta resim’e merakı hayatında vazgeçilmezi oldu.
İlk olarak Ord.Prof.Ressam Ali VERDİYEV’den bir süre ders aldı. Daha sonraki yıllarda Davit NABİRZADE, Ali EMİNOĞLU, Sadık BABAYEV, Zemfira AKMAN, Ferhat AKAY, Faruk FERAHMAZ, Muhammed TAHMAZ gibi sanatçılar hem hocam hemde yakın arkadaşım oldular.

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan atölyemizde çalışmalarımız neticesinde ortaya çıkardığımız sanat eserlerini 7/24 saat sanatseverlerle paylaşmak ve sanat eserlerini birinci elden temin etmek isteyenlere, orjinal-özgün eserler sunmak amacıyla ressamlar tarafından kurulmuş paylaşım sitemizdir. Ticari amaç güdmeyen bu platformumuzda aracılar nedeniyle halkımızda oluşmuş kanaat sanatın pahalı ve ulaşılmaz olduğu düşüncesini yıkmak için ürettiğimiz işlerimizi kaynağında (atölyemizde) paylaşmak amacımızdır.

Unutulmamalıdır ki bugün müzayedelerde milyon dolarlarla satılan eserler yıllar öncesinde sanatseverler veya  yakın atalar tarfından uygun fiyatlarla elde edilmiş eserler veya koleksiyonlardır.

Resim sanatı göreceli bir kavram olduğundan zevkler kişilere göre değişkendir önemli olan yatırım değil sevdiğiniz bir esere sahip olmaktır. Sanat sadece elit kesime hitap etmez. Eski üstadlardan birine sormuşlar bir resmi nasıl seçer satın alırsın diye? Üstadın cevabı ise, bir sergide bütün resimlerin karşısında üç, beş dakika dur. Bütün resimleri gezdikten sonra kapıdan çıkarken hangi resim seninle beraber geliyorsa dön o resmi satın al demiştir.
Bütün olay budur. 

SERGİLERİ

1997 BASIN MÜZESİ
1998 TEKEL SANAT GALERİSİ
1998 AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ
2015 ANT HOTEL SULTANAHMET
2015 AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ (Karma)

 

Bir cevap yazın